Oferta - Centrale i telefony SLICAN | Kamery i rejestratory CCTV | Telefony i faksy przewodowe i bezprzewodowe PANASONIC | Okulary 3D

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Oferta

Przygotowujemy dla Państwa atrakcyjną ofertę. Jeżeli chcesz zapoznać się z nią wcześniej prosimy o kontakt telefoniczny bądź e-mail.

biuro@prpelektronika.pl

infolinia:
52 584 11 10


BLACK BOX 3D OKULARY CARDBOARD

Google które zmieniły obraz rzeczywistości
Wyobraź sobie, że oglądasz w telewizorze koncert Twojego ulubionego zespołu, nagle odwracasz głowę w lewo, a tu telewizor i obraz w nim przemieszcza się zgodnie z ruchem Twojej głowy i już nie patrzysz na wokalistę, tylko na scenę. Ruszasz głową i widzisz wszystko co dzieje się dookoła.
No i teraz najciekawsza informacja. To tylko mały fragment możliwości jakie daje Ci pudełko .Sprawdź to sam!
Odpal smartfona, wejdź do sklepu play.google.com wyszukaj aplikację: google cardboard. Zainstaluj ją w smartfonie. Włóż smartfona do pudełka. Na początek uruchom z MENU aplikację Google Earth. Przed oczyma zobaczysz Ziemię z perspektywy kosmosu – dokładnie tak, jak naszą planetę widać ze statku kosmicznego. Popatrz w lewo, w prawo, teraz w dół. Pociągnij za przycisk magnetyczny (po lewej stronie kartonika). Nagle zaczniesz opadać w kierunku Ziemi, oczywiście w to miejsce, w które kierujesz wzrok.Możesz zwiedzić dowolne miejsce na świecie, obejrzeć swój dom, przejść się ulicami Chicago, Paryża czy małej wioski na Kujawach. Gdy staniesz w miejscu i rozejrzysz się na boki, zobaczysz okolicę tak, jakbyś tam faktycznie się znajdował – widok oczywiście jest trójwymiarowy.
A teraz wyobraź sobie, że jedziesz kolejką (rollercoaster) – poszukaj w play.google.pl aplikacji rollercoaster cardboard VR. Uruchom. Jeżeli nie zakręci Ci się w głowie możesz uznać, że jesteś odporny na ekstremalne doznania. To co się dzieje na linii błędnik – zmysł wzroku – mięśnie nóg – jest nie do opisania. Choćby dla tych efektów warto się zabawić.
 A jeżeli jesteś miłośnikiem motocykli i chcesz przejechać się wirtualnym dwuśladem, zainstaluj aplikację Moto Rider VR. Załóż wirtualne google na głowę. Uruchom silnik i… jazda ! Jak skręcać? Tak jak na motorze, im bardziej kładziesz się na lewo – skręcasz w lewo, i na odwrót. Nie potrzebny joystick, ani game pad. Twoje ciało steruje aplikacją, a oczy widzą to co widziałbyś w realu, gdybyś faktycznie jechał motorem.Co się za tym wszystkim kryje?

Urządzenie typu google cardboard – rewelacyjne pudełko wyposażone w specjalne soczewki, magnetyczny przycisk (na który reaguje G-sensor telefonu) oraz nfc-tag (mikrochip, który powoduje automatyczne załączenie aplikacji w telefonie po włożenia go do kartonika). Korzystanie z urządzenia jest banalnie proste i stało się poważnym zagrożeniem dla osławionego Oculus Rifta.


Teraz w sklepie play.google istnieją już setki aplikacji, przenoszących widza do wirtualnego świata. Gry reagują na ruch głową, dotyk magnetycznego „clicka” a nawet ruch całego ciała (przemieszczanie). Wkładasz smartfona do pudełka google cardboard, pudełko na głowę i chodzisz po pokoju, który
zamienia się w… pole bitwy lub… ulice San Francisco 

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego